Těšíme se na Vaši návštěvu :-)

Vše o tom, jak důkladně vyčistit pračku

Naše babičky a prababičky rozhodně nemusely přemýšlet o tom, jak zbavit automatickou pračku nečistot, nepříjemných zápachů a vodního kamene. K praní jim většinou stačila kostka pracího mýdla, lavór s teplou vodou a valcha. 

V dnešní době už ale pereme prádlo jinak a jak se postarat o pračku, aby prádlo bylo čisté, voňavé a pračka prala, tak jak má, si řekneme v tomto článku.


jak vyčistit pračku_1 

Při každém praní se v pračce usazuje vodní kámen, nečistoty z prádla a zbytky pracích prostředků, proto je důležité čas od času pračku řádně vyčistit, zbavit ji vodního kamene a dalších nečistot. A jak na to? 

Použít můžete klasický babičkovský recept, který odstraní jak vodní kámen, tak i nepříjemné zápachy. Stačit Vám na to bude běžný ocet a jedlá soda. 2 hrnky octa a hrnek sody. Vše nalijeme do bubnu pračky a pustíme na prázdno na 60°C. 

Velice účinná v odstraňování vodního kamene je i kyselina citrónová. Tu stačí nasypat do dávkovací přihrádky a opět zapnout pračku na prázdno. 


 

Nepříjemné pachy a nečistoty vznikají z usazování pracích prostředků a zbytků nečistot.

Pračce také neprospívá vlhkost uvnitř pracího bubnu, proto po každém praní nechávejte otevřená dvířka pračky.

Pravidelně otírejte gumové těsnění, sklo dvířek a přihrádky na dávkování pracího prostředku a aviváže.

A nezapomínejte ani na filtr pračky, který je potřeba čas od času vyčistit. Namočit jej můžete i do obyčejného octu nebo použít univerzální čistič, který běžně používáte např. v kuchyni. 


 laundry-413688_1920

 A když už nepomáhají ani babské rady? 

Použít můžete výrobek určený přímo na čištění pračky, nám se nejvíce osvědčily tyto produkty : 

1. PUER - přírodní univerzální čistič a odstraňovač skvrn, 2 - 3lžíce nasypte přímo do bubnu, pračku zapněte na prázdno minimálně na 40°C, na pročištění zvolte stačit krátký program.   

2. Sanytol dezinfekce pračky - celý obsah lahvičky vylejete do zásuvky na prací gel, pračku pouštíte na prázdno na 60°C Sanytol je výborný především v tom, že likviduje veškeré bakterie, které mohou být uvnitř pračky a způsobovat nepříjemný zápach.

3. Lanza čistič pračky

4. Dr. Beckmann práškový čistič pračky - jedná se o práškový čistič, který jednoduše vysypete do přihrádky na prací prášek a zvolíte běžný program na 60°C