Těšíme se na Vaši návštěvu :-)

PUER - malý zárak v domácnosti

Nejvyšší level ekologické drogerie splňuje Tierra Verde a jejich výrobky Yellow and Blue, své ekologické produkty vyrábějí z mýdlových ořechů, jedlé sody, kyseliny citronové, a dalších organických složek. Jejich výrobky neobsahují žádné umělé a chemicky vytvořené vůně, ale pouze přírodní silice. 

mydlove-orechy-detail_2965yellow-blue LOGO-tierra_verde (1)


Snad úplně nejvíce nás zaujal PUER - což je takový malý zázrak a neměl by chybět v žádné domácnosti. 

Je to všestranný pomocník, který si poradí se skvrnami na prádle, ale i s pročištěním odpadních trubek nebo vyčištěním WC.  

Funguje na bázi perkarbonátu sodného (uhličitan sodný) obohaceného o kyslík. PUER aktivujete teplou vodou - min. 40°C, kdy se jemné bílé kuličky začnou rozpouštět a tvořit pěnu, tím se rozloží na sodu, vodu a kyslík, takže je zcela biologicky odbouratelný. 

PUER jsme pečlivě otestovali a obstál na jedničku s hvězdičkou. 


A na co vše můžete PUER použít? 

  • Na praní bílého prádla - stačí k prášku na praní přidat 1-2 lžíce Pueru 

 

  • Na odstranění skvrn - špinavé prádlo dejte třeba do vandlíku, přidejte PUER - 1-2 lžíce, zalijte horkou vodou a nechte přes noc prádlo odmočit, poté vyperte na krátký program běžným způsobem. 

 

  • PUER odmašťuje a dezinfikuje - můžete použít i na šité roušky. 

 

  • Čištění WC - poradí si se špínou i vodním kamenem - postup je opět velice jednoduchý - PUER + horká voda, poté nechte působit stačí 15min, pokud se ve WC usídlilo větší množství vodního kamene, nechte působit přes noc. 

 

  • Čištění odpadu - v kuchyni, koupelně nebo ve sprše - zde akorát místo horké vody použijte teplý ocet, který rozpouští mastné usazeniny. 

 

A jak dopadl test? 

Na začátku všeho byla stará utěrka, kečup, tráva, řasenka, dlouhotrvající lesk na rty, make up a černá temperová barva. 

S utěrkou jsem již do budoucnosti nepočítala, takže jsem ji dala pořádně zabrat.  

Dle návodu jsem nasypala PUER a zalila horkou vodou z varné konvice. Znečištěnou utěrku jsem nechala namočenou přes noc a těšila se jaký bude ráno výsledek.

Po pravdě, jsem byla přesvědčená, že se skvrny z utěrky už ničím neodstraní a nevěřila jsem tomu, že pár lžic bílých kuliček dokáže odstranit řasenku, make-up a už vůbec ne černou temperovou barvu. 

Ale byla jsem velmi mile překvapena, když jsem druhý den ráno tahala utěrku z vody a marně hledala skvrny, na kterých jsem si nechala tolik záležet. Jako mávnutím kouzelné hůlky, všechny skvrny byly fuč.

Když jsem zjistila, že na prádle tenhle PUER opravdu funguje, musí fungovat i na ostatním, takže v testovacím pořadníku byly i veškeré odpady a wc mísa. Opět vše bez sebemenších problémů vyčištěno. 

A od té doby se stal PUER součástí mé domácnosti :-)